Základní informace MŠ

"Radostný úsměv dítěte je pro nás tou největší odměnou."

Naše školička se nachází v budově s OÚ a KD a od roku 2014 je krásně zateplená a celá v novém kabátku. Mateřská škola je součástí příspěvkové organizace ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA KATEŘINICE, OKRES VSETÍN. MŠ má dvě oddělení: třídu Berušek a třídu Motýlků. Celoročně pracujeme podle ŠVP PV ,,S Kateřinkou letem světem", který je vytvořen tak, aby byla všem dětem dána možnost seberealizace a zárověň nebyly přetěžovány. Děti potřebují získat přiměřené podněty, které příznivě ovlivňují jejich fyzický, psychický a sociální rozvoj.

Kateřinice leží uprostřed krásné přírody, a proto se snažíme co nejvíce času trávit s dětmi venku uprostřed našeho Valašska, kde se učí přírodu chránit a neznečisťovat, učí se poznávat květiny či živé tvory, které při našich toulkách potkáme.Také z tohoto důvodu jsme zvolili zaměření školy s prvky ekologické výchovy a zdravého životního stylu.Dále se výchovná práce zaměřuje na celkový rozvoj dítěte předškolního věku. Prvořadým úkolem je pro nás adaptace každého dítěte, jeho psychická vyrovnanost a celkové uspokojení jeho potřeb.

Provoz mateřské školy: 6.00 - 15.30

Měsíční úplata činí: Kč 350,--